Pomóż Jasiowi!

Aktualności

Jasiek dziękuje....

               Wszyscy wiedzą, że nie mamy łatwo, ale ludzie, którzy nas otaczają powodują, że czujemy się wręcz zobowiązani do jeszcze większego wysiłku w poszukiwaniu pomocy dla naszego Jaśka i organizowaniu terapii na najwyższym poziomie. Chcemy wspomnieć po raz kolejny o wszystkich którzy wspierają nas 1%, musicie wiedzieć, że to naprawdę duża pomoc, jednak tym razem szczególnie dziękujemy Dawidowi , który będąc miłośnikiem szybkiej jazdy na dwóch kółkach postanowił przekazać środki uzyskane ze sprzedaży jednego ze swoich motorów na rehabilitację Jaśka. Ta długofalowa pomoc rozpoczęła się w zeszłym roku, nie mogliśmy uwierzyć, że osoba której osobiście nie znamy chce zrobić dla nas tak dużo, pozdrawiamy go serdecznie i z całego serca dziękujemy! Gorąco dziękujemy również klubowi "Wisus" oraz pani Basi za zachęcanie innych do przekazania żółwikowi 1%, nie zapominamy o piekarni "Rehlis", Centrum Rehabilitacji "Provita" oraz lokalu "Zymft", gdzie cały czas były dostępne ulotki z apelem. Pewnie więcej osób angażowało się w rozprowadzanie ulotek i kalendarzyków, Wszystkim mówimy jesteście Wielcy i macie ogromne serducha!
              Korzystając z okazji chcemy przekazać trochę aktualności z życia Jaśka: właśnie rozpoczęliśmy rehabilitację, upłynął już miesiąc od fibrotomii, nie żałujemy decyzji o wykonaniu tego zabiegu. Mały nie ma juz takich przykurczy w nogach, ma" lepsze" ręce, w końcu możemy go postawić i potrafi ładnie zablokować nogi, nawet trochę tańczy z mamą oglądając i słuchając ulubione teledyski. Obecnie czeka nas badanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej bo Jasiek od września jest objęty obowiązkiem przedszkolnym, chcemy żeby miał szansę obcować ze zdrowymi rówieśnikami bo widzimy, że właśnie to cieszy go najbardziej, uwielbia też książki i w ogóle lubi poznawać nowe rzeczy. Dzisiaj otrzymaliśmy opinię od naszej terapeutki Moniki, która świetnie z nim pracuje i dostrzega w nim duży potencjał poznawczy,to kolejna osoba, która jest dla nas ważna i bardzo jej dziękujemy, to jej słowa"(...) jest zmotywowany do komunikacji, rozwój społeczny Jasia umożliwia mu rozumienie otoczenia na poziomie adekwatnym do jego wieku, rozumie zabawy dzieci w jego wieku, uwielbia książki, jest zainteresowany ich treścią(...)Zadania, które nie są dostosowane do jego wieku (zbyt łatwe) szybko go nudzą..."
             Cały czas skupiamy się na rehabilitacji ruchowej, nie możemy jednak pomijać rozwoju społeczno-poznawczego bo tam nasz synek może osiągnąć znacznie więcej. Leży, nie mówi... jednak ma własne zdanie, potrzeby, zainteresowania, naszym zadaniem jest wspierać go i zapewniać jak najlepsze warunki do rozwoju, zabawy, poznawania świata, o to walczymy i to nasz główny cel.

« wróć do listy

Na co choruje Jasiek?

Na co choruje Jasiek?

czytaj dalej
Rehabilitacja Jasia

Rehabilitacja Jasia

czytaj dalej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.