Pomóż Jasiowi!

Aktualności

Turnus rehabilitacyjny Zabajka 2 - maj 2017

                          Kolejny turnus w Zabajce 2 zaliczony, było już ich tak wiele, że czujemy się w Złotowie bardzo dobrze, a Jasiek po dwóch dniach wskoczył w "turnusowy rytm" i naprawdę ciężko pracował. Wydaje nam się, że jeszcze by chętnie "poćwiczył", bardzo lubi swoich zabajkowych Terapeutów, którzy potrafią do niego dotrzeć i tak dobierają metody i formę terapii, że Żółwik czasami myśli, że to świetna zabawa. Jak zwykle szaleństwo w basenie z ciotką Karoliną, hektolitry wypitej wody he he... Na "pająku" zadania z przyrządami np. klamerkami :) oraz piękna stabilizacja i pobudzanie rąk do pracy. Na sali gdzie odbywa się rehabilitacja ruchowa bywały trudne chwile manifestowane klasyczną "podkową", ale ciocia Mariola mocno mobilizowała ręce i dążyła do aktywnego podporu, z drugiej strony rozśmieszała go i mały szybko zapominał o swojej ciężkiej doli :) Hipoterapia to oczywiście ulubione obok basenu zajęcie, terapia zajęciowa, biomasaż i osteopatia również bardzo dobrze wykorzystane. Integracja sensoryczna to okazja do zaliczenia niezłej "huśtawki", czy kąpieli w basenie z piłeczkami, a terapia ręki z Łukaszem to nie przelewki, wujek ma swoje metody, które nie przypominają klasycznego masażu, wie, które punkty mobilizować żeby ręce rozluźnić i pozbyć się okropnej spastyki.
Turnus zaliczamy do bardzo udanych, chociaż pogoda nie rozpieszczała, dopiero końcówka bardziej przyjazna, najważniejsza jest dla nas terapia i pochwały, które zbierał Żółwik.
Lepszy kontakt i rozwój intelektualny oraz większa stabilizacja bardzo nas cieszą. Tradycyjnie przesyłamy podziękowania dla Terapeutów, pozdrowienia dla Przyjaciół których spotkaliśmy, nie ma wątpliwości, że wrócimy do Zabajki, tym bardziej, że Żółwik płakał podczas pożegnań, więc nie ma wyboru, na jesień trzeba wyruszyć na kolejny turnus:)

« wróć do listy

Na co choruje Jasiek?

Na co choruje Jasiek?

czytaj dalej
Rehabilitacja Jasia

Rehabilitacja Jasia

czytaj dalej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.