Pomóż Jasiowi!

Aktualności

Turnus Rehabilitacyjny Zabajka2-październik 2015

  Ostatni turnus rehabilitacyjny w tym roku zakończył się w minionym tygodniu, przez kilka dni Jasiek odpoczywał, od jutra wraca do codziennej pracy, zobaczymy czy Terapeuci będą zadowoleni z kondycji Żółwika. Turnus w Zabajce 2 obejmował jak zwykle wiele form terapii, rano Jasiek zaczynał hipoterapią z koniem Leonem, to były chyba jego ulubione zajęcia, zresztą terapia zajęciowa z ciocią Sylwią gdzie układał klocki czy malował farbami również dawała mu wiele frajdy, rehabilitacja przez zabawę pewnie najbardziej trafia do małych dzieci. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo turnus był niezwykle udany, Jasiek ciężko pracował na sali rehabilitacyjnej z ciocią Mariolą prawie codziennie świetnie się spisywał, obok profesjonalizmu i doświadczenia, nie bez znaczenia była inwencja i zaangażowanie Terapeuty, czasami Żółwik całe zajęcia śmiał się w głos, a to nie przeszkadzało mu wykonywać ćwiczenia, wręcz wyzwalało motywację do pracy. Musimy również wspomnieć o pionizacji w tzw. "pająku", to było mistrzostwo świata, Jasiek zaliczył 10 zajęć gdzie standardowo są przydzielane 4, ciotka Karolina tak pracowała z Żółwikiem, że on chyba nie odbierał tego jako mozolne ćwiczenia, z wielkim zaangażowaniem próbował trzymać fason z głową uniesioną wysoko, a przy tym świetnie mobilizował ręce, przy próbach ściągania wiszących elementów, innym razem fruwał na linkach jak Tom Cruise w "Mission Impossible". Stymulacja wielozmysłowa to również zabawa i dużo uciechy, biomasaż, osteopatia czy terapia ręki sama przyjemność!
Popołudnia upłynęły nam na spacerach po pięknym Złotowie, Jasiek zaliczył również teatrzyk, dogoterapię oraz muzykoterapię grupową, podziwiał również zabajkowe zwierzątka m.in. alpaki.
Pewnie sposób w jaki piszemy jasno oddaje, że jesteśmy mega zadowoleni z tego turnusu, życzymy sobie żeby było takich więcej. Dziękujemy Terapeutom za wspaniałą pracę a rodzicom innych dzieci za towarzystwo, znowu była okazja do rozmów, wspólnych chwil i wymiany poglądów dotyczących dzieciaków oraz różnych form terapii.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z turnusu!

« wróć do listy

Na co choruje Jasiek?

Na co choruje Jasiek?

czytaj dalej
Rehabilitacja Jasia

Rehabilitacja Jasia

czytaj dalej

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Kliknij zgadzam się.